Home Aktuality Oddíl Výsledky Přeboru Prahy družstev; Bohemka jednou bronz a staví Extraligu!

Výsledky Přeboru Prahy družstev; Bohemka jednou bronz a staví Extraligu!

Napsal zdcim   
19-11-2007

V sobotu proběhl v tělocvičně TJ Bohemians podzimní Přebor hl. m. Prahy družstev. V šesti kategoriích se zde vystřídalo na 118 závodnic.

Mezi nejmladšími zvítězilo družstvo Sokola Žižkov před družstvy Sokola Kampa B a A. Domácí tým A ve složení Morávková, Lichtágová, Bezstarosti a Zajíčková skončil pátý, B družstvo ve složení Moláčková N., Schenková A. a Suráková obsadilo deváté místo. Širokou základnu představil opatovský Gymstar, za který závodily hned tři týmy.

Kategorii starších žákyň (10-12 let) vyhrálo podle očekávání družstvo Sparty Praha, a to především zásluhou talentované Schusterové. Druhý se umístil Sokol Kampa a třetí trojice domácích závodnic, Chalupová, Borovičková a Starostová z Bohemians.

Závodu tzv. III. ligy se jako tradičně zúčastnilo pouze družstvo Dejvic v čele s veteránkou Škvorovou a nemělo tak žádnou konkurenci…

V Lize II. se však již bojovalo o tři postupová místa na Mistrovství ČR, které se bude konat již za dva týdny v Liberci. Ze závodu vyšlo vítězně družstvo A ze Sokola Kampa, dále si postup zajistily druhý Slovan a třetí družstvo B opět z Kampy. Domácí Bohemians A i B bohužel skončily na nepostupových příčkách a budou tedy doufat, že snad díky dobrým bodovým ziskům obdrží divokou kartu.

Soutěž I. ligy a Extraligy byla pro děvčata jen další prověrkou před nadcházejícím domácím šampionátem, kde již mají startovní pozici jistou. V první lize bude Prahu reprezentovat družstvo Sparty a v Extralize, nejvyšší republikové soutěži, pak družstvo z Bohemians.

  • Úplné výsledky ke stažení v XLS zde

Více foto v naší galerii zde .

 

Zkratkovník

ČUS = Česká unie sportu
ČASPV = Česká asociace sportu pro všechny
ČGF = Česká gymnastická federace
FIG = Mezinárodní gymnastická federace
KZ = kontrolní závod
M ČR = Mistrovství České republiky
ME = Mistrovství Evropy
MS = Mistrovství světa
MT = mistrovská třída
MU = mezistátní utkání
MZ = mezinárodní závod
OH = Olympijské hry
PGS = Pražský gymnastický svaz
RHB = rehabilitace
SCM = Sportovní centrum mládeže
SG = sportovní gymnastika
SP - Světový pohár
ST = sportovní třída
TG = TeamGym
VS = výkonnostní stupeň
VT = výcvikový tábor

Naši partneři

Významným partnerem oddílu se v r. 2014 stalo soukromé školské zařízení Beehive International School. Za finanční podporu děkujeme též společnostem Earth Resources a OS-KOM.
Staňte se také partnerem oddílu! více

Informace pro rodiče

Sdělení rodičům, termíny soutěží a výcvikových táborů, nominace, nejčastější otázky a odpovědi, nabídka spolupráce, formuláře ke stažení atd.
Jiné dotazy zasílejte prosřednictvím kontaktního formuláře.více