Home Aktuality Oddíl Klokánkova kapsa 2009; první závod a první zlatá pro Viktorku Plecháčkovou

Klokánkova kapsa 2009; první závod a první zlatá pro Viktorku Plecháčkovou

Napsal zdcim   
20-10-2009

Image

V neděli 18. října proběhl na Bohemce 18. ročník závodu pro nejmladší Klokánkova kapsa.

Zúčastnilo se jej 101 děvčátek ze 14 oddílů.

V kategorii nejmladších šestiletých závodnic získala ve svém prvním životním závodě první zlatou medaili domácí Viktorka Plecháčková. Druhá se umístila Adélka Šritterová z Vršovic a třetí příčka patří Elišce Rozborové ze Všetat.

Pořadí dalších domácích závodnic: 4. Terezka Kovaříková, 9.-10. Kačka Fričová, 14.-16. Míša Zajíčková, 19. Natálka Huslarová, 21. Šárka Kosmáková, 31. Naneta Vichová, 32. Adélka Kožená a 36. Markéta Skalická

Mezi sedmiletými děvčátky zvítězila Sabina Hálová z pražského Sokola Kampa, před Adélkou Jarošíkovou z Mostu a třetí Sofií Kulawiecovou z Vršovic. Nejlepší Bohemačkou byla na místě šestém Barča Galádová.

Pořadí dalších domácích závodnic: 12. Míša Farabauerová, 21. Natálka Smejkalová, 25. Kristýna Brabcová, 26.-27. Radana Sakhová a Terezka Suchá, 28. Terezka Ashermannová, 31. Verča Skalická, 33. Anička Vránová, 34. Barča Husáková a 35. Petra Mazochová.

Zlatý klokánek mezi nejstaršími děvčaty putuje do Příbrami zásluhou Nátálie Štíchové, která jen těsně porazila Lucii Kubínovou ze Sokola Kladno. Bronz pro Bohemku zajistila Anastasia Bojko, na bramborovém čtvrtém místě zůstala po pěkném výkonu další Bohemačka Kačka Jelínková.

Pořadí dalších domácích závodnic: 7. Aneta Holasová, 12. Nikola Doubková, 14. Sofie Najmanová a 23. Anna Šimáčková

         

Více foto v naší galerii zde.

Děkujeme všem rodičům, kteří se podíleli na organizaci závodu a přípravě a úklidu závodiště, maminkám, které pomohly při přípravě občerstvení pro rozhodčí, ale také trenérům za trpělivou práci odvedenou při přípravě těchto nejmladších děvčátek k soutěži!

Zvláštní dík patří manželům Doškovým, kteří letos zajistili pro závodnice neobvyklé keramické medaile s emblémem "klokánka skokana" a trenérce Musilové, která jako každým rokem připravila pro všechny zúčastněné závodnice pěkné plyšové ceny.

 

Zkratkovník

ČUS = Česká unie sportu
ČASPV = Česká asociace sportu pro všechny
ČGF = Česká gymnastická federace
FIG = Mezinárodní gymnastická federace
KZ = kontrolní závod
M ČR = Mistrovství České republiky
ME = Mistrovství Evropy
MS = Mistrovství světa
MT = mistrovská třída
MU = mezistátní utkání
MZ = mezinárodní závod
OH = Olympijské hry
PGS = Pražský gymnastický svaz
RHB = rehabilitace
SCM = Sportovní centrum mládeže
SG = sportovní gymnastika
SP - Světový pohár
ST = sportovní třída
TG = TeamGym
VS = výkonnostní stupeň
VT = výcvikový tábor