Home Aktuality Repre Seniorská reprezentace zahájila pohovorem

Seniorská reprezentace zahájila pohovorem

Napsal zdcim   
28-01-2006

Zatímco PROGYM stále otálí s vyhlášením vítězů ankety o nejlepší gymnastické sportovce roku 2006, ženská seniorská reprezentace již zahájila novou sezónu kontrolním setkáním v brněnském gymnastickém centru.

Setkání s vedoucím trenérem české reprezentace Stanislavem Vyzinou se zúčastnily Jana Šikulová, Jana Komrsková, Kateřina Marešová, Michaela Řádková, Adéla Pavouková, Martina Strnadová a Barbora Surovčíková (všechny ze Sokola Brno I), Veronika Ožanová a Lucie Gellertová (GK Vítkovice). Do Brna nepřicestovaly jen Petra Šulcová (Sportcentrum Děčín) a Iveta Gottwaldová (KSG Litvínov).

Děvčata absolvovala přednášku o dopingu a pohovor s reprezentačním lékařem MUDr. Lubošem Hrazdírou, prošla krátkým testováním silové připravenosti a byla seznámena se soutěžním plánem roku 2006, jehož vrcholy jsou dubnové Mistrovství Evropy v řeckém Volosu a říjnové Mistrovství světa družstev v Dánsku.

O obsahu sestav dle nových pravidel FIG se české seniorky mohly poradit s mezinárodní rozhodčí, nově členkou technické komise ženské SG při UEG (Evropská gymnastická unie), ing. Hanou Liškářovou.

Prvním závodem, ve kterém si česká reprezentace prověří výkonnost v novém systému hodnocení, bude závod Světového poháru ve francouzském Lyonu v polovině měsíce března. Všichni se už těšíme na účast Jany Šikulové a Jany Komrskové, kterým se dařilo v závěru loňské podzimní sezóny :-)

Aktualizováno 02-02-2011
EMAIL_THIS_LINK_TO_A_FRIEND

Zobrazení: 9959
 

Zkratkovník

ČUS = Česká unie sportu
ČASPV = Česká asociace sportu pro všechny
ČGF = Česká gymnastická federace
FIG = Mezinárodní gymnastická federace
KZ = kontrolní závod
M ČR = Mistrovství České republiky
ME = Mistrovství Evropy
MS = Mistrovství světa
MT = mistrovská třída
MU = mezistátní utkání
MZ = mezinárodní závod
OH = Olympijské hry
PGS = Pražský gymnastický svaz
RHB = rehabilitace
SCM = Sportovní centrum mládeže
SG = sportovní gymnastika
SP - Světový pohár
ST = sportovní třída
TG = TeamGym
VS = výkonnostní stupeň
VT = výcvikový tábor