Home Aktuality Repre Podle nových pravidel nejlepší Pálešová

Podle nových pravidel nejlepší Pálešová

Napsal zdcim   
04-03-2006

 

Image
K. Pálešová© B. Schwall

11 seniorek a 7 juniorek se sešlo v brněnském gymnastickém centru k letos prvnímu kontrolnímu závodu dle nových pravidel FIG, které platí od začátku tohoto roku. Kontrolní závod je pro obě kategorie jedním z nominačních pro Mistrovství Evropy v řeckém Volosu, které se bude konat již za dva měsíce.

 

V soutěži žen nový způsob hodnocení lehce zamíchal obvyklým pořadím nejlepších a v KZ závodě zvítězila Jana Komrsková (54,70 b.) o sedm desetin bodu před Martinou Strnadovou (54,00 b.). Jana Šikulová (51,85 b.) skončila až třetí s téměř tříbodovou ztrátou za vítězkou. Všechny závodnice jsou ze Sokola Brno I.

Další pořadí: 4.Adéla Pavouková/Sokol Brno I (49,85 b.), 5.Veronika Ožanová/GK Vítkovice (49,35 b.), 6.Petra Šulcová/Sportcentrum Děčín (48,45 b.), 7.Nina Štiková/Sokol Plzeň (40,40 b.), 8.Iveta Gottwaldová/KSG Litvínov (33,35 b.), 9.Nela Kuncová/KSG Litvínov (31,95 b.), 10.Helena Kirschová/Sportcentrum Děčín (23,50 b.), 11.Lucie Gellertová/GK Vítkovice (12,70 b.)

Našim nejlepším juniorkám zajisté dodá nový způsob hodnocení gymnastického cvičení chuť do nácviku dalších obtížných prvků a jejich zařazování v soutěžních sestavách. Nové hodnocení totiž zohledňuje veškeré atributy gymnastického cvičení, což komplexně připravené závodnice zvýhodňuje před jejich soupeřkami rozdílem až několika bodů a spravedlivě je tak odměňuje za poctivou práci v tréninku.

Např. vítězka kontrolního závodu Kristýna Pálešová obdržela za své cvičení vysokých 56,45 b., což je o téměř třináct bodů více než získala poslední šestá závodnice ve čtyřboji. Mimochodem s tímto hodnocením by se mohla ve stejný den jen o pár tisíc kilometrů na západ umístit šestá na prestižním American Cupu ve Philadelphii, který vyhrála Nastia Liukin z Texasu (60,05 b.). Za sebou by tak nechala takové závodnice jako Zhou Zhouru z Číny (56,325 b.), Dariu Bijak z Německa (56,00 b.) nebo Yelenu Zamolodchikovu z Ruska (54,575 b.) :-)

Ale zpět k výsledkům kontrolního závodu juniorek… Druhé místo obsadila součtem bodů 53,65 Eva Verbová, také svěřenkyně trenérky Janečkové, 3. Anna Čadková/Sparta Praha (51,30 b.), 4. Vendula Ivičičová/Sokol Brno I (45,95 b.), 5. Veronika Turisová/KSG Most (43,90 b.), 6. Simona Térová/Sportcentrum Děčín (43,65 b.) a 7. Denisa Netolická/Sokol Brno I (25,85 b.), která cvičila pouze na kladině a v prostných.

Svými výkony v kontrolním závodě se závodnice měly možnost nominovat na nadcházející soutěže pod vlajkou ČR. Další nominační závod proběhne 8. dubna opět v Brně.

  • Úplné výsledky v.xls zde
  • Neoficiální nominace:

18.-19.3.
Závod SP „15th French International Tournament“
Lyon/FRA
J. Komrsková, J. Šikulová

 

23.-27.3.
Stella Zakharova Cup
Kiev/UKR
Ž – M. Strnadová, A. Pavouková, J – K. Pálešová, E. Verbová

 

24.-26.3.
Závod SP „30th Turnier der Meister“
Cottbus/GER
J. Komrsková, J. Šikulová, V.Ožanová

 

1.4. Mezistátní utkání žen AUT-CZE
Salzburg/AUT
J. Komrsková, M. Strnadová, J. Šikulová, A. Pavouková, V. Ožanová

 

1.4. Mezistátní utkání juniorek AUT-CZE-FIN-SUI
Salzburg/AUT
K. Pálešová, E. Verbová, A. Čadková, V. Ivičičová, D. Netolická

Aktualizováno 02-02-2011
EMAIL_THIS_LINK_TO_A_FRIEND

Zobrazení: 9788
 

Zkratkovník

ČUS = Česká unie sportu
ČASPV = Česká asociace sportu pro všechny
ČGF = Česká gymnastická federace
FIG = Mezinárodní gymnastická federace
KZ = kontrolní závod
M ČR = Mistrovství České republiky
ME = Mistrovství Evropy
MS = Mistrovství světa
MT = mistrovská třída
MU = mezistátní utkání
MZ = mezinárodní závod
OH = Olympijské hry
PGS = Pražský gymnastický svaz
RHB = rehabilitace
SCM = Sportovní centrum mládeže
SG = sportovní gymnastika
SP - Světový pohár
ST = sportovní třída
TG = TeamGym
VS = výkonnostní stupeň
VT = výcvikový tábor