Home Aktuality Repre Pořadí seniorských týmů vedou průběžně Rumunky; Češky celkově desáté

Pořadí seniorských týmů vedou průběžně Rumunky; Češky celkově desáté

Napsal zdcim   
05-04-2008

ImageV pátek proběhly kvalifikační boje na Mistrovství Evropy družstev ve sportovní gymnastice žen ve francouzském Clermont–Ferrand. Mezi jedenadvaceti týmy jsou v průběžném vedení Rumunky (181,350 b.) před Ruskem (176,425 b.) a třetí Itálií (175,450 b.).

V nedělním finále týmů je doplní dalších pět družstev z konečného pořadí kvalifikace, a bude to Francie, Velká Británie, Německo, Ukrajina a Nizozemí.

Češky ve složení Pálešová, Pechancová a Šikulová skončily desáté (159,850 b.), čímž si ČR od ME ve Volosu polepšila o dvě pozice.

České ambice však letos byly vyšší, Češky chtěly útočit na osmé místo a postup do finále. Za osmým Holandskem zaostaly o 5,575 b.
Do cesty se jim postavila nevydařená kladina, kde zahajovaly závod a bohužel i bradla Pechancové (10,450 b.), a také výron v kotníku, který si v tréninku přivodila Kristýna Pálešová po nepřesném dopadu z bradel. Přesto závod zvládla a to dokonce v nejlepším skóre v týmu (55,250 b.), kterým obsadila 11. příčku v hodnocení jednotlivkyň a známkou 14,800 b. je druhou náhradnicí pro finále na bradlech. Škoda jen, že zranění byť drobné muselo přijít právě nyní, vždyť se součtem, kterého Pálešová dosáhla např. v utkání proti Anglii (58,025 b.), mohla bojovat o medaili!

Jana Šikulová skončila celkově 13. (54,475 b.) a Nicol Pechancová 31. (50,125 b.).

Vítězkou kvalifikace se stala Steliana Nistor z Rumunska (60,700 b.) před Italkou Vanessou Ferrari (59,350 b.) a domácí Marine Petit (58,075 b.).

Mistrovství Evropy bylo pro českou trojici také jednou ze dvou kvalifikačních příležitostí pro letošní OH v Pekingu. Přestože by se zdálo, že náskok po ME získává Pálešová před Šikulovou a Pechancovou, není tomu tak, Pálešová se Šikulovou získávají za svá umístění shodný počet bodů… O letošní olympioničce tedy rozhodne červnové Mistrovství ČR v Třinci. Pojede na OH mistryně republiky?!

Zda jsou kvalifikační kritéria pro OH správným měřítkem výkonnosti a tedy korektní, je otázkou na tělo pro reprezentačního trenéra, technickou komisi žen a potažmo i vedení ČGF… Chceme přece do Pekingu poslat závodnici s šancí na co nejlepší umístění?!

Závodnicím patří gratulace a přání pevných nervů a zdraví do dlouhé předolympijské přípravy!

  • Úplné výsledky ke stažení:

Pořadí družstev
Pořadí družstev - detailní
Pořadí jednotlivkyň
Kvalifikace pro finále na jednotl. nářadích

 

Image
Lia Parolari/ITA
Image
Ana Maria Tamirjan/ROM

 

Aktualizováno 02-02-2011
EMAIL_THIS_LINK_TO_A_FRIEND

Zobrazení: 7935
 

Zkratkovník

ČUS = Česká unie sportu
ČASPV = Česká asociace sportu pro všechny
ČGF = Česká gymnastická federace
FIG = Mezinárodní gymnastická federace
KZ = kontrolní závod
M ČR = Mistrovství České republiky
ME = Mistrovství Evropy
MS = Mistrovství světa
MT = mistrovská třída
MU = mezistátní utkání
MZ = mezinárodní závod
OH = Olympijské hry
PGS = Pražský gymnastický svaz
RHB = rehabilitace
SCM = Sportovní centrum mládeže
SG = sportovní gymnastika
SP - Světový pohár
ST = sportovní třída
TG = TeamGym
VS = výkonnostní stupeň
VT = výcvikový tábor