Home Aktuality Repre Liukinová krásnou olympijskou vítězkou; Pálešová udržela 21. příčku

Liukinová krásnou olympijskou vítězkou; Pálešová udržela 21. příčku

Napsal zdcim   
15-08-2008

ImageV dnešním finále víceboje na OH v Pekingu tvrdě bojovala čtyřiadvacítka nejlepších sportovních gymnastek o další sadu olympijských medailí.

Napínavý souboj amerických, čínských, ale i ruských a rumunských gymnastek přinesl olympijské zlato Spojeným státům americkým a Nastie Liukinové (63,325 b.). Stříbro vybojovala loňská mistryně světa Shawn Johnsonová (62,725 b.) a třetí skončila Číňanka Yilin Yangová (62,650 b.). Překvapivě vysoko vyšplhala v konečné výsledkové listině mladičká Ruska Ksenia Semenovová na místě čtvrtém (61,925 b.), nejlepší Rumunka Stelina Nistorová obsadila místo 5. (61,050 b.).

Kristýna Pálešová, která se kvalifikovala do finále víceboje z 21. pozice redukovaného pořadí tuto příčku udržela i v konečné výsledovce, ziskem 56,975 b. Za vystoupení v prostných hned v úvodu soutěže obdržela po chybě v závěru sestavy a jednom opuštění vymezeného prostoru pouze 12,900 b. Se zbytkem víceboje se však vyrovnala na výbornou. Na přeskoku obdržela 14,075 b., za cvičení na bradlech pak 15,350 b., což byla osmá nejvyšší známka na této disciplíně v soutěži a kladinu zacvičila bez pádu s drobnými nepřesnostmi za 14,650 b.

Tímto kvalitním výsledkem se Kristýna zapsala do olympijských tabulek již ve svých sedmnácti letech. Je druhou nejúspěšnější sportovně-gymnastickou olympioničkou posledního dvacetiletí, po Ivetě Polokové, která v Soulu v r. 1988 obsadila ve víceboji 17. příčku.

Kristýna s trenérkou Janečkovou mohou být právem hrdé na práci, kterou doposud odvedly. Zařadily se mezi světovou elitu, což je v podmínkách, které nabízí současná česká gymnastika malým zázrakem. Je to výsledkem jejich společné odhodlanosti, pracovitosti, talentu a obrovského úsilí, které si zaslouží naše uznání.

Gratulujeme a doufáme v další úspěchy!

 

Image
@ VZ
Image
@ VZ

 

 

 

Aktualizováno 02-02-2011
EMAIL_THIS_LINK_TO_A_FRIEND

Zobrazení: 9139
 

Zkratkovník

ČUS = Česká unie sportu
ČASPV = Česká asociace sportu pro všechny
ČGF = Česká gymnastická federace
FIG = Mezinárodní gymnastická federace
KZ = kontrolní závod
M ČR = Mistrovství České republiky
ME = Mistrovství Evropy
MS = Mistrovství světa
MT = mistrovská třída
MU = mezistátní utkání
MZ = mezinárodní závod
OH = Olympijské hry
PGS = Pražský gymnastický svaz
RHB = rehabilitace
SCM = Sportovní centrum mládeže
SG = sportovní gymnastika
SP - Světový pohár
ST = sportovní třída
TG = TeamGym
VS = výkonnostní stupeň
VT = výcvikový tábor