Home Aktuality Repre EYOF Lignano 2005 očima Kateřiny Janečkové

EYOF Lignano 2005 očima Kateřiny Janečkové

Napsal zdcim   
11-07-2005

„Všem fanouškům a příznivcům gymnastiky, děkujeme za projevy přízně a za podporu během našich bojů při soutěžích EYOF v Itálii.“ Image

V kvalifikaci družstvo nastoupilo v prvním sledu a předvedlo velmi dobrý výkon. Po třech sledech stále drželo vedoucí pozici. Ve čtvrtém sledu nastoupila nasazená osmička favoritů. Bylo to nekonečně dlouhé čekání jak dopadne Kristýna v boji o postup do finále. Kristě totiž kvalifikační sestava na bradlech příliš nevyšla. O to větším překvapením bylo, že za družstvem Česka zaostaly Britky a naše děvčata skončila na osmém místě, pouze bod za Holanďankami a Ukrajinou.

Kristýna ze 3. místa do finále, nadějný byl i přeskok, 2x finále víceboje a to vše s dost značnými rezervami! Bylo to jako v pohádce. O to víc bolel ten pád zpátky na zem.

Ve čtvrtek při rozcvičení před závodem na vlastní obrovskou nepozornost doplatila Eva a zranila se na přeskoku. Všechna vyšetření v nemocnici naštěstí ukázala, že se nejedná o nic vážného což potvrdil i prof. Slavík vynikající český ortoped, přední kapacita v oboru. Jednalo se pouze o pohmoždění kolena dopadem na napnutou nohu, ale start ve finále víceboje byl vyloučen. Kristýna podala vynikající výkon a chybovala pouze na kladině, když spadla při závěrečném saltu s obr. o 900°. Byla to škoda, ale Krista bojovala o každé umístění, prostná zacvičila skvěle a výborný byl i přeskok. Měla bych obrovskou radost, byla jsem na ni pyšná, ale když se někdo zraní, vaše myšlenky jsou jinde.

S příchodem do vesnice jsme se navíc dozvěděli o obrovské tragédii, která postihla Velkou Británii. Při teroristických útocích přišel britský chlapec, mladý olympionik z vedlejšího britského domu o rodiče. Bylo to velmi kruté. Jak malicherné se zdály být naše sportovní boje…

Finále na nářadí bylo zahájeno minutou ticha za oběti násilných útoků. Atmosféra byla vlivem těchto okolností značně uvolněná. Myslím, že v tu chvíli nebyl nervózní vůbec nikdo... 

Já osobně jsem na medaili nemyslela vůbec a to říkám zcela upřímně. Zdálo se mi, že obě Rusky jsou vynikající a Italka je Italka.

Trochu nervózní jsem začala být v momentě, kdy ruská závodnice nebyla schopna udělat v rozcvičení nic a když Italce po které jsme nastupovali my, nevyšel závěr. Myslela jsem, že nenamažu ani bradla. :-) Ale Kristýna je na rozdíl ode mě profesionál a chladnokrevně vystřihla to nejlepší co umí. Bylo to krásné!!! Chvilka štěstí pro mě, pro Kristu a snad pro všechny co nám fandí.

Dnes už čtu noviny a chmury zaháním úklidem. Medaile je minulost a já přemýšlím jak tvrdá nás čeká zase práce!

Image
Katka Janečková s Kristýnou a Evou

 

Na závěr se sluší poděkovat. Děkuji Hance Dvořákové osobní trenérce Anny Čadkové, která s tak samozřejmou obětavostí připravuje gymnastky sama bez podpory finanční i morální, Zdeně Cimické za veškerou pomoc našemu týmu, všem přátelům, kteří mě podporovali SMS zprávami, fandili a čekali tak jako my, Katce Panýrkové za velkou podporu v době, kdy se Eva zranila…

Závěrem děkuji svému učiteli bradel Komrskovi, kterému jsem dost z jeho bradlové kuchyně ukradla a dost mě naučil a své spolužačce z fakulty Slávce Kurkové, bez které bych musela chodit do školy a starat se o věci, o které se mi stará ona.

ěkné prázdniny všem :-)

Kateřina Janečková
Vedoucí trenérka juniorské reprezentace ČR

Aktualizováno 02-02-2011
EMAIL_THIS_LINK_TO_A_FRIEND

Zobrazení: 13046
 

Zkratkovník

ČUS = Česká unie sportu
ČASPV = Česká asociace sportu pro všechny
ČGF = Česká gymnastická federace
FIG = Mezinárodní gymnastická federace
KZ = kontrolní závod
M ČR = Mistrovství České republiky
ME = Mistrovství Evropy
MS = Mistrovství světa
MT = mistrovská třída
MU = mezistátní utkání
MZ = mezinárodní závod
OH = Olympijské hry
PGS = Pražský gymnastický svaz
RHB = rehabilitace
SCM = Sportovní centrum mládeže
SG = sportovní gymnastika
SP - Světový pohár
ST = sportovní třída
TG = TeamGym
VS = výkonnostní stupeň
VT = výcvikový tábor