Home Aktuality Repre Letní světová univerziáda 2005

Letní světová univerziáda 2005

Napsal zdcim   
21-08-2005
seznam článků
Letní světová univerziáda 2005
Strana 2
Všechny strany

Image V tureckém Izmiru skončily gymnastické soutěže Letní světové univerziády 2005 finálovými boji na jednotlivých nářadích. Čeští gymnasté se bohužel do závěrečných finále nekvalifikovali. Naši SG na světovém mistrovství „vysokoškoláků“ reprezentovali Kateřina Marešová, Michaela Řádková, Daniel Rexa a Martin Vlk - všichni ze Sokola Brno a dále Michal Boltnar ze Sokola Vršovice a Martin Růžička ze Sokola Kolín. Zbytek výpravy tvořili trenéři Radka Nemkyová a Miloslav Netušil a rozhodčí Miluše Nekvasilová, Jiří Urbánek a Petr Syrový.

Image

Z finále víceboje žen i mužů

Kača Marešová, mistryně ČR pro r.2005, skončila ve finále víceboje na 13.místě :-) se 34,287b. Prvenství z kvalifikace obhájila Fan Ye z Číny se 36,424b. Stříbrná skončila jednadvacetiletá Suzanne Harmes s 35,999b., jediná zástupkyně Nizozemí na LSU 2005 v Izmiru. Třetí nakonec bojovnice Beth Tweddle z Velké Británie, ta získala 35,624b.

Ve výsledkové listině nejlepších čtyřbojařek se však neobjevila druhá z kvalifikace Daiane Dos Santos, současná brazilská jednička... nastoupila za ní její krajanka Roberta Monari, která celkově obsadila 16. pozici.

Vystoupení naší Katky Marešové je pěknou tečkou za vystoupením české sportovní gymnastiky a v kvalitně obsazeném závodě je to i jeden z Katčiných nejlepších letošních výsledků. Snad jí forma vydrží i pro Mistrovství světa, které bude v listopadu v australském Melbourne!

Gratulujeme do Izmiru!

Medailové pozice ve víceboji mužů si rozdělili Asiaté. Tomita z Japonska a Kim z Korey obhájili zlato a stříbro z kvalifikace, na bronzovou příčku postoupil další Japonec Takehiro Kashima. Čeští reprezentanté se do finále víceboje nekvalifikovali. Nejlepšího z našich Martina Vlka dělilo od postupu 1,2b.Aktualizováno 02-02-2011
EMAIL_THIS_LINK_TO_A_FRIEND

Zobrazení: 14844
 

Zkratkovník

ČUS = Česká unie sportu
ČASPV = Česká asociace sportu pro všechny
ČGF = Česká gymnastická federace
FIG = Mezinárodní gymnastická federace
KZ = kontrolní závod
M ČR = Mistrovství České republiky
ME = Mistrovství Evropy
MS = Mistrovství světa
MT = mistrovská třída
MU = mezistátní utkání
MZ = mezinárodní závod
OH = Olympijské hry
PGS = Pražský gymnastický svaz
RHB = rehabilitace
SCM = Sportovní centrum mládeže
SG = sportovní gymnastika
SP - Světový pohár
ST = sportovní třída
TG = TeamGym
VS = výkonnostní stupeň
VT = výcvikový tábor