Home Aktuality Repre Grand Prix de Gymnastique 2005

Grand Prix de Gymnastique 2005

Napsal zdcim   
24-09-2005

Image Sokol Brno I uspořádal dne 24. září již tradiční mezinárodní závod smíšených dvojic Grand Prix. Ten letošní byl přesunut z původně květnového termínu na 24. září, a tak byl zároveň další prověrkou pro všechny, kteří se připravují k Mistrovství světa v australském Melbourne.

K závodu se přihlásilo 13 dvojic se zastoupením ze šesti států. Český ženský seniorský tým si po páteční rozcvičce v přátelském utkání se Švýcarskem zazávodil znovu, jen namísto Jany Komrskové dostala šanci Barbora Surovčíková. Také dvě ze Švýcarek se představily v Brně hned dvakrát…

 

Image
Vítězný pár Marešová/Vyoral Foto-Ryčl

 

Jedinou zámořskou :-) účastnicí byla Zuzana Sekerová, trnavská odchovankyně trenérky Puškarevy, která již čtvrtým rokem žije a trénuje v americkém Savannah ve státě Georgia.

A jak vše dopadlo… Kvalifikační první kolo Grand Prix absolvovalo všech 13 dvojic a po jeho skončení byl ve vedení švýcarský pár Kaeslin/Capelli. Soutěžící se v něm p?estavili každý ve dvou disciplínách dle svého výběru. Do druhého kola nastoupilo osm prvních dvojic z kola prvního a všichni závodníci zde soutěžili v další z gymnastických disciplín. Do vedení se dostala gymnasticky zkušená slovenská dvojice Sekerová/Piasecký. O celkovém výsledku soutěže rozhodlo finálové kolo, ve kterém proti sobě nastoupily čtyři nejlepší páry z kola předcházejícího. Vítězem finálového kola a tedy i Grand Prix 2005 se stala česká dvojice Marešová/Vyoral, druzí skončili Šikulová s Konečným před třetími Sekerovou s Piaseckým ze Slovenska.

Závěr soutěže zpestřil úspěšný pokus Martina Konečného o zápis do Guinessovy knihy rekordů.

  • Podrobné výsledky ke stažení:

po prvním kole

po druhém kole a finále

Aktualizováno 02-02-2011
EMAIL_THIS_LINK_TO_A_FRIEND

Zobrazení: 9509
 

Zkratkovník

ČUS = Česká unie sportu
ČASPV = Česká asociace sportu pro všechny
ČGF = Česká gymnastická federace
FIG = Mezinárodní gymnastická federace
KZ = kontrolní závod
M ČR = Mistrovství České republiky
ME = Mistrovství Evropy
MS = Mistrovství světa
MT = mistrovská třída
MU = mezistátní utkání
MZ = mezinárodní závod
OH = Olympijské hry
PGS = Pražský gymnastický svaz
RHB = rehabilitace
SCM = Sportovní centrum mládeže
SG = sportovní gymnastika
SP - Světový pohár
ST = sportovní třída
TG = TeamGym
VS = výkonnostní stupeň
VT = výcvikový tábor