DTB Cup 2005

Napsal zdcim
23-10-2005

Image Z finále

Jana Komrsková ve finále přeskoku dnes také šestá výslednou známkou 8,975b. Vítězkou se stala Brazilka Lais Souza před Joannou Skowronskou z Polska a třetí Monette Russo z Austrálie. Favoritka na zlato z páteční kvalifikace Oxana Čusovitina až za Komrskovou…

V sobotním finále obsadila Jana Šikulová na bradlech šesté místo s vysokou známkou 9,400b. Zvítězily reprezentantky Číny před Polinou Miller z Ruska. Finále bradel bylo kvalitně obsazeno.

V prostných se Janě nepodařila sestava jako v páteční kvalifikaci a získala za ní 8,250b. To stačilo jen na osmou ve finále poslední pozici. Pro Janu je však důležité, že se představila na prestižním mítinku před nadcházejícím mistrovstvím světa v dobré formě. Gratulujeme!

Z kvalifikace žen

Tři ženská finále pro ČR ! "Dobře Jančo a Jančo"  :-)

Jana Komrsková potvrdila ve Stuttgartu očekávání fanoušků, když se bez problémů kvalifikovala do finále na přeskoku! Postupuje ze třetí pozice s 9,025b. Největší soupeřkou jí je již třicetiletá Oxana Čusovitina z Uzbekistánu, která v dnešní kvalifikaci zvítězila. Budeme držet Janě palce, aby se jí v neděli podařilo dosáhnout alespoň na bronz!

Druhé ženské finále zajistila pro českou gymnastiku Jana Šikulová, samozřejmě, že na bradlech, kde s kvalitní známkou 9,300b. obsadila 7. pozici. Zítra to však pro ni nebude lehké… V konkurenci dvou závodnic Číny a dalších pěti z Ruska, Ukrajiny, Francie, Austrálie a Brazílie, to Jana nebude mít lehké…
V sobotu si však Jana Šikulová zazávodí ještě jednou, a to v prostných, kde jí známka 8,812b. překvapivě vynesla až na 3. postupové místo, jen desetinu ztratila na druhou ukrajinku Valerii Maksyutu. Kvalifikaci v prostných vyhrála brazilská reprezentantka Diane Dos Santos ziskem 9,387b. Finále v prostných bude zřejmě až na favoritku Dos Santos velmi vyrovnané, tak ať se daří jako dnes!

Ve velmi dobře obsazené podvečerní kvalifikaci mužů bohužel neuspěl ani Martin Konečný, české želízko v ohni... Nejlépe absolvoval přeskok, známka 9,400b. stačila však jen na 10. druhou nepostupovou pozici :-) Hrazdu předvedl za 9,187b. a skončil až čtrnáctý. I v prostných se české duo Konečný, Vyoral zařadilo na střed výsledkové listiny, resp. 12. a 13. místo. Martin Vlk nastoupil pouze na koni našíř (20.) a na přeskoku (22.). Víkendové finále světového poháru mužů bude kvalitní gymnastickou podívanou, škoda, že bez naší účasti. O to víc držme palce Janám :-)