Home Aktuality Repre 38. Šalamunův Memoriál

38. Šalamunův Memoriál

Napsal zdcim   
30-10-2005
seznam článků
38. Šalamunův Memoriál
Strana 2
Všechny strany

plakat Prodloužený víkend strávili naši nejlepší gymnasté ve slovinském Mariboru, kde se konal další ze série soutěží Světového poháru FIG. A byl pro ně úspěšný!

Finálová neděle

Jana Komrsková na kladině sedmá (7,400b.), zlato obhájila Catalina Ponor z Rumunska. Sedmá skončila i Katka Marešová v prostných (8,225b.), prvenství si v této disciplíně odvezla Susanne Harmes z Nizozemí. Jana Šikulová se známkou 8,125b. až osmá.

Martin Konečný se ve finále přeskoku umístil čtvrtý, získal kvalitních 9,406b. Vyhrál Marian Dragulescu z Rumunska, před Filipem Yanevem z Bulharska a dalším Rumunem Jivanem Alinem.

  • Úplné výsledky zde
  • Video z vystoupení medailistek zde

První finálový den

Češky kralovaly sobotnímu finále žen! Vybojovaly dvě zlaté medaile!
Dnes již gymnastická veteránka a dvojnásobná účastnice OH Jana Komrsková zvítězila na přeskoku ziskem 9,112 bodů. Je to pro ni jistě příjemná motivace do další přípravy a zjištění, že rozhodnutí o návratu ke gymnastice bylo správné :-) Stříbrno z přeskoku poputuje s Alyssou Brown do Kanady a bronz k našim rakouským sousedům zásluhou Sandry Mayer.
Druhé zlato si vyrovnaným výkonem na bradlech ohodnoceným známkou 9,350b. zajistila Jana Šikulová. Druhá se umístila Rebecca Simbhudas z Kanady a třetí Suzanne Harmes z Nizozemí. Další česká účastnice finále na bradlech, Katka Marešová, skončila pátá ziskem bodů 8,650.

Je třeba také kladně ohodnotit vhodný výběr soutěží, který se zdařil reprezentačnímu trenérovi Stanislavu Vyzinovi. O minulém víkendu se děvčata dobře představila na prestižním mítinku SP ve Stuttgartu a nyní si odjela pro medaile do Mariboru, odkud si odvezou i trochu jistoty a suverenity tolik potřebných pro předvedení vyrovnaných výkonů na nadcházejícím Mistrovství světa v Melbourne.

Gratulujeme Janám, Katce i reprezentačnímu trenérovi Stanislavu Vyzinovi!

Muži v sobotu závodili v prostných, na koni našíř a na kruzích. Ve finále v prostných zvítězil Marian Dragulescu z Rumunska, náš David Vyoral skončil pátý známkou 8,875b. a Martin Konečný bohužel na místě posledním osmém se 7,850b. Davidovi určitě patří gratulace za standardně podáváné kvalitní výkony v prostných.
Finále na koni našíř vyhrál Krisztian Berki z Maďarska a na kruzích zvítězil Nizozemec Jury Van Gelder.

  • Úplné výsledky zde

 


 

Z kvalifikace

V pátek od 13.30 hod. probíhala kvalifikace 60 mužů i 35 žen pro sobotní a nedělní finále… Z českých reprezentantů se představila téměř kompletní stuttgartská šestice, doma zůstal jen Martin Vlk. Všichni se snažili o postup ve stejných disciplínách, na kterých vystoupili i na DTB Cupu 2005.

Ženy

PŘ: Jana Komrsková se se známkou 9,100b. ujala vedení soutěže na přeskoku! Katka Marešová je se známkou 8,600b. první náhradnicí pro finále.

BR: Bradlařka Šikulová v kvalifikaci čtvrtá - 9,025b. za vedoucí Beth Tweddle z Velké Británie, druhou Kanaďankou Simbhudas a třetí Suzzane Harmes z Nizozemí. Příjemným překvapením je postup Kateřiny Marešové z osmého místa známkou 8,475b.

KL: Jana Komrsková postupuje ze šestého místa se známkou 8,375b., Jana Šikulová skonřila až jedenáctá (7,900b.)

PR: Obě české účastnice postoupily... Jana Šikulová sedmá - 8,050b. a Katka Marešová osmá - 7,925b.

Muži

Martin Konečný v prostných třetí - 9,300b. a Davča Vyoral pátý - 9,150b.! Martin se dále známkou 9,200b. kvalifikoval na přeskoku a do finále postupuje jako šestý nejlepší. Na hrazdě skončil bohužel až třináctý - 8,500b. :-(

Aktualizováno 02-02-2011
EMAIL_THIS_LINK_TO_A_FRIEND

Zobrazení: 13977
 

Zkratkovník

ČUS = Česká unie sportu
ČASPV = Česká asociace sportu pro všechny
ČGF = Česká gymnastická federace
FIG = Mezinárodní gymnastická federace
KZ = kontrolní závod
M ČR = Mistrovství České republiky
ME = Mistrovství Evropy
MS = Mistrovství světa
MT = mistrovská třída
MU = mezistátní utkání
MZ = mezinárodní závod
OH = Olympijské hry
PGS = Pražský gymnastický svaz
RHB = rehabilitace
SCM = Sportovní centrum mládeže
SG = sportovní gymnastika
SP - Světový pohár
ST = sportovní třída
TG = TeamGym
VS = výkonnostní stupeň
VT = výcvikový tábor