Home News Club Dvoudenní teamgymový maraton v Trutnově

Dvoudenní teamgymový maraton v Trutnově

Written by Lenka Opočenská   
10-05-2012

Účastníci letošního Mistrovství ČR TeamGym se letos sjeli do Trutnova, kde je čekala moderní sportovní hala, milí a vstřícní organizátoři, důkladně připravené sportoviště, kamera přenášející celé MČR on-line, vtipný moderátor :) a tolik potřební zdravotníci.

Těch naše družstvo bohužel muselo využit před závodem hned dvakrát. Infarktovou situaci jsme zažívali, když si těsně před závodem zranila kotník jedna z našich skokanek. Naše náhradnice pak rychle musela nacvičit pro ni zatím netrénovanou pozici v pódiové skladbě a vzápětí přišlo zranění další skokanky :(. Kombinační schopnosti našich trenérů pro sestavení nových skokanských řad byly tedy prověřeny dokonale :)

Letošní MČR proběhlo s mezinárodní účastí - přijely ženy z německého Fürthu, již tradičně mužský juniorský tým Trefoil z Estonska a seniorský mix Trivin z Ruska. Početní diváci v bouřící hale úžasně povzbuzovali všechny závodící týmy. Nejvyššími známkami v kategoriích bojujících o postup na ME, ocenili rozhodčí tumbling v provedení žen TJ Bohemians Praha (15,650 b.) a trampolínu ruského seniorského mixu Trivin (15,650 b.).

Letošní Mistrovství Evropy TeamGym se uskuteční v říjnu v dánském Aarhusu a vítězstvím ve svých kategoriích a překročením stanovené bodové hranice si účast zajistily juniorky ze Sokola Příbram, teprve nedávno takticky sestavený seniorský mix tým BOPO Třebíč a seniorky TJ Bohemians Praha. Všem třem týmům gratulujeme!

V neděli potom probíhaly závody tří početně obsazených juniorských kategorií. Škoda jen, že do seniorského závodního věku vydrží tak málo závodníků a týmů (v seniorské mužské kategorii nezávodilo žádné družstvo, senior mix jedno družstvo, senior ženy tři družstva).

Zřejmě by stálo za to zveřejňovat rozpisy závodů, zvláště již v červnu začínajícího Českého poháru TG i v němčině a angličtině, aby seniorské týmy měly ve svých kategoriích vůbec s kým soutěžit. Účast zahraničních družstev by rozhodně připravované pohárové závody nejen pro české závodní týmy, ale i pro diváky výrazně oživila.

Trutnovským organizátorům velký dík za výbornou organizaci letošního MČR!

 

Více foto zde.

 

Zkratkovník

ČUS = Česká unie sportu
ČASPV = Česká asociace sportu pro všechny
ČGF = Česká gymnastická federace
FIG = Mezinárodní gymnastická federace
KZ = kontrolní závod
M ČR = Mistrovství České republiky
ME = Mistrovství Evropy
MS = Mistrovství světa
MT = mistrovská třída
MU = mezistátní utkání
MZ = mezinárodní závod
OH = Olympijské hry
PGS = Pražský gymnastický svaz
RHB = rehabilitace
SCM = Sportovní centrum mládeže
SG = sportovní gymnastika
SP - Světový pohár
ST = sportovní třída
TG = TeamGym
VS = výkonnostní stupeň
VT = výcvikový tábor