Home News Club Přebor Prahy družstev žen; Bohemka suverénně vítězí ve II. lize

Přebor Prahy družstev žen; Bohemka suverénně vítězí ve II. lize

Written by zdcim   
10-11-2012

O letošní tituly Přeborníka hl. m. Prahy pro r. 2012 ve sportovní gymnastice družstev žen bojovalo v sobotu 3. listopadu v gymnastické hale TJ Bohemians 24 družstev z 6-ti klubů. Celkem se zúčastnilo 107 gymnastek ve věku 8-24 let.

Pražský přebor družstev bývá nejsilněji obsazenou krajskou soutěží v ČR. Mimo oficiální regule se v něm totž představují i nejlepší ligové týmy.

Extraliga

V soutěži  Extraligy se jako vždy utkala dvě nejsilnější pražská družstva, TJ Bohemians a Sokol Kampa. Vyhrál tým Kampy ziskem 136,750 b. Bohemačky oslabené o zraněnou Holasovou zaostaly pouze nepatrným rozdílem 0,15 b.

V hodnocení jednotlivkyň zvítězila domácí Natálie Chalupová (46,150 b.).

I. liga

V prvoligové soutěži se lépe dařilo týmům Sokola Kampa. Na výsledku týmu Bohemky ve složení Rejchrtová T., Opočenská, Došková a Kányai se podepsalo zranění poslední jmenované ještě v rozcvičení a později pro bolest kotníku nedokončila soutěž ještě Kristýna Opočenská. Neúplný tým tak obsadil třetí příčku.

Avšak v hodnocení jednotlivkyň vyhrála domácí Tereza Rejchrtová (42,750 b.) a Kristýna Došková obsadila třetí místo (40,400 b.).

II. liga

Do kvalifikace na Mistrovství ČR v soutěži II. ligy vstoupil vedle tří týmů domácích Bohemians a Sokola Kampy i tým z Horních Počernic. Suverénním náskokem více než 10ti b. zvítězilo družstvo Bohemky ve složení Bezstarosti, Brabcová K., Kalnitska a Fiřtová (131,300 b.) před druhou Kampou (121,100 b.) a třetím družstvem Počernic (117,750 b.). Další domácí družstva obsadila 4. a 5. příčku.

Kdo nakonec odjede o prvním prosincovém víkendu na Mistrovství ČR do Brna rozhodnou výsledky z ostatních krajů. Jistý postup má zatím pouze tým Bohemians A, který překročil potřebný limit 127 b. o více než 4 body.

V hodnocení jednotlivkyň zvítězila domácí Lenka Bezstarosti (47,100 b.) před další Bohemačkou Kristýnou Brabcovou (44,700 b.).

Starší a mladší žákyně

V nepostupových žákovských kategoriích se představila hned čtyři naše družstva.

Starší žákyně ve složení Zajíčková, Huslarová, Skalická M. a Ali J., vybojovaly stříbrnou příčku jen těsným odstupem za jediným družstvem Sokola Žižkov II, které se v Přeboru představilo.

Míša Zajíčková vyhrála v hodnocení jednotlivkyň.

Mezi mladšími žákyněmi nejlépe cvičila pětice z týmu Bohemians A, Kovaříková, Jirásková, Froňková Brabcová K. a Klímová, které obsadily 2. místo. domácí týmy B a C obsadily 6. a 7. příčku.

Mezi jednotlivkyněmi nejvýše dosáhly Natálie Brabcová (2.) a Tereza Kovaříková (3.).

Bohemians patří jako v loňském roce i početní převaha závodnic, které se prezentovaly v tomto Přeboru. Devět zúčastněných týmů resp. třicetčtyři jednotlivkyň, představuje širokou základnu pro Sportovní středisko a Sportovní centrum mládeže, které náš oddíl zabezpečuje a rozvíjí již několik let.

Více foto Renaty Hofmann v naší galerii.

První videa na YouTube kanálu sgbohemians.


HLAVNÍ PARTNEŘI PŘEBORU 2012:

MAGISTRÁT HL. M. PRAHY 

Magistrát hl. m. Prahy přispívá každoročně na pořádání této akce Pražskému gymnastickému svazu prostřednictvím grantu.

Sídlo: Mariánské nám. 2/2, 110 01 Praha 1-Staré Město
URL: www.magistrat.praha-mesto.cz

JIPAST a.s.

Sportovní potřeby od JIPAST a.s.Výrobce a dodavatel sportovních potřeb, od června 2010 též výhradní zástupce franouzské zn. gymnastického nářadí Gymnova v ČR a na Slovensku. Jipast je partnerem oddílu a této soutěže.

Sídlo: Vážní 400, 503 41 Hradec Králové
URL: www.jipast.cz

Děkujeme trenérkám Mirce Najmanové a Petře Husákové za přípravu vystoupení děvčátek roč. narození 2006-2007 s využitím stavebnicové sestavy zn. Jipast. Videozáznam vystoupení zde!

Foto - Renata Hofmann (www.studioren.cz)


PARTNEŘI PŘEBORU 2012:

GK ELITE SPORTSWEAR ČRlogo_gk

Výhradní distributor americké značky gymnastického oblečení v ČR je partnerem oddílu.

GSM: 737 572 291 (informace a objednávky)
URL: www.gk-elitesportswear.com/cz

BOTANICUS s.r.o. logo_botanicus

Výrobce přírodní bio kosmetiky zn. Botanicus, tradiční partner našich soutěží, věnoval dárkové balíčky pro nejlepší týmy.

Sídlo: Ostrá 8, 289 22 Lysá nad Labem
URL: www.botanicus.cz

SPAR Česká obchodní společnost s.r.o.

Image Společnost SPAR je zastoupena ve 34 zemích na 5 kontinentech a je největším obchodním řetězcem na světě. V ČR působí od března 1992 a v současnosti provozuje 32 hypermarketů a 4 supermarkety. SPAR věnovala ceny pro nejmladší kategorie.

Sídlo: Nákupní 389/1, 102 00 Praha 10
URL: www.interspar.cz

ACTIVA s.r.o.

logo_activaFirma ACTIVA, s.r.o. - dodavatel kancelářských potřeb a techniky, občerstvení a drogistického zboží věnovala ceny pro závodnice.

Sídlo: Veselská 686, 199 00 Praha 9
URL: www.activa.cz


Děkujeme všem trenérům a rodičům za pomoc při organizaci závodu a paní Lence Opočenské tradičně za profesionální jednání s partnery a sponzory soutěže.

 

Zkratkovník

ČUS = Česká unie sportu
ČASPV = Česká asociace sportu pro všechny
ČGF = Česká gymnastická federace
FIG = Mezinárodní gymnastická federace
KZ = kontrolní závod
M ČR = Mistrovství České republiky
ME = Mistrovství Evropy
MS = Mistrovství světa
MT = mistrovská třída
MU = mezistátní utkání
MZ = mezinárodní závod
OH = Olympijské hry
PGS = Pražský gymnastický svaz
RHB = rehabilitace
SCM = Sportovní centrum mládeže
SG = sportovní gymnastika
SP - Světový pohár
ST = sportovní třída
TG = TeamGym
VS = výkonnostní stupeň
VT = výcvikový tábor