Home News Club Bohemačky zářily v Ostravě

Bohemačky zářily v Ostravě

Written by Jana Holasová   
20-11-2014

Prvním závodem podzimní sezóny byl Vítkovický pohár, který byl pro ročníky 1999, 2000 a 2001 současně nominačním závodem na OH naděje v Liberci.

Do velmi silně obsazené kategorie kadetek nastoupilo 6 našich gymnastek a všechny si vedly velmi dobře.

Po výborném výkonu závod vyhrála Aneta Holasová s celkovým součtem 53.7! Druhé místo obsadila Veronika Cenková /51.9/ ze Sokola Moravská Ostrava a na 3. místo se vyhoupla Veronika Šebáková /51.15/. Jen těsně pod stupni vítězů zůstala Julie Hájková /51.00/ následovaná Vendulou Měrkovou, které se v 1. závodě po dlouhé pauze také podařilo pokořit padesátibodovou hranici /50.10/. Sedmé místo obsadila Marie Kuhnová /48.15/. Adéla Měrková se z důvodu zranění představila jen na bradlech /10.65/


Všechna děvčata, která absolvovala čtyřboj, se probojovala na OH naděje do Liberce /8.11/. S výjimkou Veroniky Šebákové budou startovat za 1. reprezentační družstvo! Veronika si bude muset kvůli věku na 1. družstvo rok počkat, letos může startovat jen mimo závod.

Aneta s Veronikou si svými výkony vybojovaly také nominaci na mezinárodní juniorský závod Top Gym pořádaný v belgickém Charleroi /29.11./

V kategorii žákyň A zvítězila Tereza Chromá z domácího GK Vítkovice /46.40/. Stejného bodového zisku dosáhla i Eliška Fiřtová, ale uplatnění místního pravidla, že při rovnosti bodů rozhoduje vyšší známka na kladině, ji odsunulo na 2. místo. Na stejné pravidlo doplatila i Olesja Kalnitska, která skončila na 4. místě za Barborou Trávníčkovou ze Sokola Brno I / obě 46.2/. Bára Husáková obsadila 6. místo /43.55/.

V kategorii žákyň B zvítězila Natálie Brabcová /42.48/, druhé místo obsadila Tamara Kalašová ze Sokola Brno I /40.78/, bronzovou příčku získala domácí Julie Semaniv /40.32/.

Sedmé místo obsadila Klára Dušková /38.7/, deváté Adéla Vojtová /38.18/, dvanácté  Arleta Pražáková /37.68/ a třinácté Ema Vážanová /37.02/

Kategorii juniorek a žen vyhrála Tereza Ochynská ze Sokola Moravská Ostrava /49.32/ před Janou Weiserovou /Sokol Brno I, 46.47/ a Sarou King ze slovinského Mariboru /45.15/. V této kategorii jsme neměli zastoupení.

Hodně štěstí do dalších závodů!

 

Zkratkovník

ČUS = Česká unie sportu
ČASPV = Česká asociace sportu pro všechny
ČGF = Česká gymnastická federace
FIG = Mezinárodní gymnastická federace
KZ = kontrolní závod
M ČR = Mistrovství České republiky
ME = Mistrovství Evropy
MS = Mistrovství světa
MT = mistrovská třída
MU = mezistátní utkání
MZ = mezinárodní závod
OH = Olympijské hry
PGS = Pražský gymnastický svaz
RHB = rehabilitace
SCM = Sportovní centrum mládeže
SG = sportovní gymnastika
SP - Světový pohár
ST = sportovní třída
TG = TeamGym
VS = výkonnostní stupeň
VT = výcvikový tábor