Home News Club Trenéři gymnastiky podpořili svého kolegu

Trenéři gymnastiky podpořili svého kolegu

Written by zdcim   
16-03-2006

Se změnou pravidel sportovní gymnastiky FIG přišly i změny a úpravy v závodním programu ČGF. Více než stovka trenérů z celé republiky se sešla v pražské gymnastické hale TJ Bohemians, aby se s nimi pod vedením Renáty Řehořové, ing. Hany Liškářové a Světlany Grmelové seznámily.

Příležitosti shromáždění trenérů z celé republiky využili představitelé Oddílu SG TJ Bohemians Marie Kalašová, předsedkyně oddílu a Jiří Fiřt, bývalý reprezentant ČR, nyní vedoucí trenér Sportovního centra mládeže při TJ Bohemians, aby přítomné informovali o nelehké životní situaci svého kolegy, reprezentačního trenéra akrobatické gymnastiky, Martina Šimůnka.

Martin Šimůnek byl v loňském roce obžalován ze sexuálního obtěžování a před několika týdny nečekaně rychle odsouzen za pohlavní zneužívání a ohrožování mravní výchovy mládeže na 7 let odnětí svobody ve věznici s ostrahou.

Pro jeho rodinu, všechny jeho kolegy, svěřence i fanoušky akrobatické gymnastiky to byla překvapivá a jen těžko pochopitelná zpráva.

Obvinění a především rozsudek je pro ně velkým omylem a nedorozuměním. Dostupné informace a záznamy o průběhu vyšetřování i soudních přelíčení vykazují celou řadu nedostatků i v očích laiků. Proto se snaží Martinovi jeho okolí pomoci.

Své podpisy na petici o „řádné prošetření případu Martina Šimůnka“ připojila i většina účastníků zmíněného školení trenérů (74 podpisů). Snahu petičního výboru podpořil i Helsinský výbor pro lidská práva.

Chcete-li se připojit a pomoci člověku, který svůj život zasvětil práci s mládeží a za to, že ji vykonával možná až příliš obětavě, má nyní neprávem pykat, využijte elektronické petice, kterou můžete podepsat zde.

Na webových stránkách www.martinsimunek.cz jsou Vám k dispozici fakta o případu, názory bývalých i současných svěřenců Martina a jeho kolegů. Také na zmíněném webu budete nacházet aktuální informace o dalším vývoji případu, který bohužel pro Martina již došel příliš daleko…

Image
akrobatický pár Tereza Kmoníčková a Michal Grinac na mezinárodní soutěži v Polsku (2002)

 


 

Zkratkovník

ČUS = Česká unie sportu
ČASPV = Česká asociace sportu pro všechny
ČGF = Česká gymnastická federace
FIG = Mezinárodní gymnastická federace
KZ = kontrolní závod
M ČR = Mistrovství České republiky
ME = Mistrovství Evropy
MS = Mistrovství světa
MT = mistrovská třída
MU = mezistátní utkání
MZ = mezinárodní závod
OH = Olympijské hry
PGS = Pražský gymnastický svaz
RHB = rehabilitace
SCM = Sportovní centrum mládeže
SG = sportovní gymnastika
SP - Světový pohár
ST = sportovní třída
TG = TeamGym
VS = výkonnostní stupeň
VT = výcvikový tábor