Home News Club Přebor hl. m. Prahy jednotlivkyň

Přebor hl. m. Prahy jednotlivkyň

Written by zdcim   
30-05-2006

V neděli 28. května se konal na pražském Balkáně Přebor Prahy jednotlivkyň. Nejlepší gymnastky hlavního města zde měly poslední generálku před Mistrovstvím ČR, které proběhne ve stejné tělocvičně druhý červnový víkend.

V sedmi výkonnostních kategoriích zde startovalo 91 děvčat, z nichž byla více než čtvrtina – celkem 25 závodnic - z TJ Bohemians Praha.

Ve výkonnostním stupni 1 mladších žákyň zvítězila Amálka Fischerová ze Sparty Praha, na druhém místě skončily shodným počtem bodů Kristýna Benedetti a Markéta Borovičková z Bohemians.

Ve výkonnostním stupni 2 žákyň starších se nejlépe dařilo domácím děvčatům ze Sokola Kampa. Vyhrála Viktorie Krejčíková před svoji oddílovou kolegyní Veronikou Hlaváčkovou. Třetí se umístila Johana Pertoldová ze Sparty a jen o tři desetinky za ní skončila nejlepší z našich závodnic Kája Rousková.

Mezi žákyněmi A vyhrála Petra Stejskalová z Kampy před naší Eliškou Schenkovou . Třetí skončila Tereza Černá ze Sparty. Mimo soutěž v této kategorii závodila i Tereza Schusterová ze Všetat, která však nyní trénuje v našem klubu. Být Pražačkou, zařadila by se na místo druhé, takto obdržela za pěkné výkony alespoň diplom :-(

Kategorie kadetek byla oslabená o naše dvě nejlepší závodnice Moláčkovou a Dubčekovou, které raději odcestovaly sbírat zkušenosti na mezinárodní závod do Slovinska. Vítězkou se stala Anna Nyklová ze Sokola Kampa před Marií Fialovou ze Sparty a Danou Denkovou , která se momentálně pěipravuje také na Spartě, stále však závodí za náš klub. Nejlepší z našich Markéta Jiskrová obsadila čtvrté místo.

V kategorii žákyň B zvítězila Viktorie Maříková ze Sokola Žižkov II před naší závodnicí Dominikou Caklovou. Třetí místo patřilo Kláře Vojáčkové z Vršovic.

Symbolická byla účast v kategorii juniorek B a žen B, kde zvítězily domácí závodnice Linda Machačová a Magdalena Rösslerová.

Pražský přebor také zvolily jako přípravný závod naše Aneta Procházková a Dominika Dymáková ze Sparty, které se chystají na poprázdninové Mistrovství ČR tzv. mistrovské třídy.

Nejvíce prvenství tak v neděli na Balkáně posbírala děvčata ze Sokola Kampa, pro Bohemku tentokrát zůstaly čtyři stříbrné a jedna bronzová medaile.

  • Úplné výsledky ke stažení v xls zde

 

Zkratkovník

ČUS = Česká unie sportu
ČASPV = Česká asociace sportu pro všechny
ČGF = Česká gymnastická federace
FIG = Mezinárodní gymnastická federace
KZ = kontrolní závod
M ČR = Mistrovství České republiky
ME = Mistrovství Evropy
MS = Mistrovství světa
MT = mistrovská třída
MU = mezistátní utkání
MZ = mezinárodní závod
OH = Olympijské hry
PGS = Pražský gymnastický svaz
RHB = rehabilitace
SCM = Sportovní centrum mládeže
SG = sportovní gymnastika
SP - Světový pohár
ST = sportovní třída
TG = TeamGym
VS = výkonnostní stupeň
VT = výcvikový tábor