Home News Club Mistrovství ČR jednotlivkyň

Mistrovství ČR jednotlivkyň

Written by zdcim   
13-06-2006

Červnové mistrovství jednotlivkyň výkonnostních kategorií uspořádala Česká gymnastická federace v tělocvičně Sokola Žižkov na Balkáně. Bohužel letos svého pořadatele mezi českými kluby nenašlo :-(

V sobotním programu soutěžily kadetky, které by se v budoucnu měly ucházet o místo v juniorské reprezentaci. Zvítězila Veronika Turisová z KSG Most před talentovanou Veronikou Barešovou a třetí Nikou Jáňovou, obě ze Sokola Brno I. Z našich děvčat měla největší šanci uspět Marcelka Moláčková. Do svých sestav zařadila několik nových obtížnějších tvarů, které ji však v závodě bohužel nevyšly bezchybně a skončila celkově na 24. místě. Čtrnáctá se umístila Dana Denková, která se po návratu z Českých Budějovic připravuje na Spartě, závodí však stále za Bohemku. Další pořadí našich závodnic… 27. Daniela Dubčeková, 28. Markéta Jiskrová, 34. Karolína Jandečková a 48. Anežka Jančová.

V druhé části sobotní soutěže bojovaly o titul juniorky kategorie B, děvčata, které gymnastika baví ale výkonnostně již příliš neporostou. Překvapivou vítězkou se stala Jihočeška Veronika Sýkorová z Jindřichova Hradce před Terezou Kobrlovou ze Sportcentra Děčín a třetí brněnskou Lenkou Jáňovou.

Ženy kat. B uzavřely sobotní soutěž, kterou s velkým náskokem vyhrála Vendula Řeholová ze Sokola Brno I a udělala tím velkou radost své trenérce Radce Nemkyové. Druhá skončila Petra Kukalová z Děčína a třetí bývalá reprezentantka z Vítkovic Zuzka Oboňová. Je vidět, že se děvčata i po skončení vrcholové přípravy ke gymnastice vrací, a to je dobře!

V neděli pokračovalo mistrovství závodem kategorie žákyň A. Ve dvou sledech se celkem představilo 57 závodnic a nejlepší z nich byla jedenáctiletá Michaela Vuová ze Sokola Brno I. Druhá skončila její oddílová kolegyně Rebeca Šilhanová a třetí Simona Rakušanová ze Zlína. Je třeba podotknout, že v této kategorii závodila děvčata devíti- až třináctiletá, proto i výkonnost byla velmi různá. Desetiletá Terezka Schusterová ze Všetat, která trénuje na Bohemce skončila sedmá a nebýt chybičky ve cvičení na kladině, mohlo to být i lepší… Bohemačky se umístily takto… 10. Eliška Hozmanová, 16. Barbora Dobiášová, 18. Eliška Schenková, 22. Žaneta Prokešová a 32. Denisa Herodesová.

 

Zkratkovník

ČUS = Česká unie sportu
ČASPV = Česká asociace sportu pro všechny
ČGF = Česká gymnastická federace
FIG = Mezinárodní gymnastická federace
KZ = kontrolní závod
M ČR = Mistrovství České republiky
ME = Mistrovství Evropy
MS = Mistrovství světa
MT = mistrovská třída
MU = mezistátní utkání
MZ = mezinárodní závod
OH = Olympijské hry
PGS = Pražský gymnastický svaz
RHB = rehabilitace
SCM = Sportovní centrum mládeže
SG = sportovní gymnastika
SP - Světový pohár
ST = sportovní třída
TG = TeamGym
VS = výkonnostní stupeň
VT = výcvikový tábor