Home News World News
Pekingské medaile ve sportovní gymnastice rozdány
Written by zdcim   
21-08-2008

Image Finálová klání na jednotlivých nářadích uzavřela olympijské soutěže sportovních gymnastek na XXIX. Letní olympiádě v Pekingu. O poslední sady medailí se ve dnech 17.-19. srpna utkalo nejlepších osm závodnic z kvalifikace.

Nový způsob hodnocení oddělí „zrno od plev“, ale neumí spravedlivě rozsoudit světovou špičku

Boj o medailové příčky byl v silném složení finalistek velmi těsný a zdá se, že „pravidla, nepravidla“opět nový systém hodnocení nevyřešil problém subjektivního přístupu ke sportovně-gymnastických výkonům. Rozdíly mezi kvalitními téměř bezchybnými sestavami světové špičky se rozhodčím určují jen těžko a tak bodový odstup mezi první a čtvrtou nejlepší závodnicí na bradlech byl opět pouhá desetina bodu.

Read more...
 
Čína má již druhý titul v gymnastických soutěžích
Written by zdcim   
13-08-2008

Image Po včerejším triumfu čínských gymnastů ve finále mužských týmů dnes přidaly domácí závodnice titul druhý (188,900 b.), když porazily silné družstvo USA o 2,4 b.

V systému finálové soutěže kdy výsledný součet tvoří celkem 12 známek, musí vždy tři závodnice na každé disciplíně předvést maximální výkony.

V čínském družstvu chybovala pouze Fei Chengová na kladině proti dvěma pádům Alicii Sacramonové na kladině a v prostných, které boj o zlato rozhodly. Domácím samozřejmě pomohla i atmosféra plně obsazené haly s 18ti tisíci diváky převážně asijského původu…

Read more...
 
Konečné výsledky World Stars v Moskvě
Written by zdcim   
10-06-2008

Image Nejúspěšnějšími medailistkami světového mítinku World Stars v Moskvě se 30. května staly závodnice Číny, Ruska a Brazílie.

Na přeskoku zvítězila Jade Barbosa z Brazílie (14,500 b.) před domácí Annou Pavlovou (14,475 b.) a třetí Švýcarkou Ariellou Kaeslin (14,587 b.).

Bradla vyhrála Ksenia Semenova z Ruska (16,075 b.) před Číňankou Panpan Pang (15,400 b.) a třetí Dariou Zgobou z Ukrajiny (15,325 b.).

Kladině dominovaly Číňanky, když zvítězila Linlin Deng (15,825 b.) před Lu Sui (15,400 b.) a Annou Pavlovou z Ruska (15,350 b.).

Read more...
 
Na OH v Londýně 2012 budou týmy už jen pětičlenné
Written by zdcim   
02-06-2008

Image Rada Mezinárodní gymnastické federace před týdnem schválila v Kapském městě nová kvalifikační kritéria pro OH, které jí doporučil výkonný výbor a budou platná už v příštím OH cyklu.

Gymnasta/ka se bude moci kvalifikovat ze dvou soutěží, mistrovství světa v předolympijském roce a z další předolympijské soutěže.

Všichni medailisté z těchto soutěží se kvalifikují.

Počet závodníků/nic v týmu bude snížen ze šesti na pět.

Read more...
 


Page 1 of 6

Zkratkovník

ČUS = Česká unie sportu
ČASPV = Česká asociace sportu pro všechny
ČGF = Česká gymnastická federace
FIG = Mezinárodní gymnastická federace
KZ = kontrolní závod
M ČR = Mistrovství České republiky
ME = Mistrovství Evropy
MS = Mistrovství světa
MT = mistrovská třída
MU = mezistátní utkání
MZ = mezinárodní závod
OH = Olympijské hry
PGS = Pražský gymnastický svaz
RHB = rehabilitace
SCM = Sportovní centrum mládeže
SG = sportovní gymnastika
SP - Světový pohár
ST = sportovní třída
TG = TeamGym
VS = výkonnostní stupeň
VT = výcvikový tábor