Gymnastická hala je otevřena - cvičíme na plné obrátky Wink 


Aktuální informace k tréninkům a kurzům:


- kurzy pro dospělé - přidáváme trénink ve čtvrtek - nováčci, hlaste se! :) - aktuální informace viz níže a dále v sekci Aktuality/Oddíl;

- gymnastická přípravka - od 1.6. cvičíme opět v hale; tréninky jsou v PO a ve ST vždy od 16:30 do 18 hod - další informace najdete v sekci Aktuality/Oddíl;

- kondiční cvičení pro děvčátka 6-7 let - začínají ve středu 3.6., v obvyklém čase 15 - 16:30 hod, nové informace viz níže a dále v sekci Aktuality/Oddíl.

 
Kurzy dospěláků - aktuální informace

Kurzy dospěláků - aktuální informace

SmileDvě dobré zprávy pro zájemce o cvičení dospělých - nabíráme nováčky a přidáváme trénink! 

Tréninky nyní: ÚT + ST 19-21 hod, ČT 19 - 20:30 a 20 - 21:30 hod, PÁ + NE 18:30 - 20 hod.  Cvičí se do 26.6., cena za červen - 600 Kč (1 trénink/týden).

Přihlášky ZDE nebo na email. adrese: fira@euroteam.cz 

Další informace ke kurzům dospělých najdete v sekci Aktuality - Oddíl.

Kondiční cvičení pro dívky 6-7 let

Kondiční cvičení pro dívky 6-7 let

Ve středu 3.6. 2020 v obvyklém čase, tedy od 15-16:30, opět začne a bude pokračovat až do konce června, kondiční cvičení pro 6 - 7leté dívky. Hodiny jsou zaměřeny na všeobecnou sportovní přípravu a jsou ideální průpravou pro další sportovní aktivity. Přihlášku najdete na horní liště.  Více info o cvičení zde.

Nábor děvčátek do přípravky sportovní gymnastiky

imageNábor do gymnastické přípravky začne opět v září 2020. Budeme se těšit na děvčátka ročník nar. 2016 a velmi šikovná děvčátka ročník nar. 2015. Doporučujeme vyplnit elektronickou přihlášku. Po jejím odeslání obdržíte potvrzující email s podrobnými informacemi. Přihlašovat se můžete ZDE

Přípravka trénuje 2x týdně v odpoledních hodinách a je rozdělena do dvou skupin (PO+ST, ÚT+ČT).

Co je sportovní gymnastika žen?


imageSportovní gymnastika žen je individuální sport, ve kterém závodnice předvádějí švihové a silové prvky na koberci (prostná) a na nářadích (přeskok, bradla, kladina). Vznikla v 19. století v Německu a v pozměněné podobě také v českém sokolském hnutí. SG je stálou součástí olympijského programu od r. 1896 (SG žen od r. 1928), mistrovství světa se v ní pořádají od roku 1903. Mezinárodní gymnastická federace (FIG) byla založena v roce 1881.
Soutěže gymnastek probíhají ve víceboji jednotlivkyň, víceboji družstev a ve finále na jednotlivých nářadích. Za sestavy, které na nářadí předvádějí, získavají bodové hodnocení. O vítězce rozhoduje nejvyšší součet známek.

Nejlepší českou gymnastkou je v současnosti Aneta Holasová (TJ Bohemians Praha), která se kvalifikovala na OH 2020 v Tokiu. Ve světě patří k nejlepším týmy USA, Číny a Ruska. Novopečenou mistryní světa (2019) ve víceboji je Američanka Simone Biles.
Přeskok


imageNářadí tvoří přeskokový stůl (délka 120cm, šířka 95cm), odrazový můstek a žíněnka. Základem provedení přeskoku je dynamický rozběh. Gymnastky se při přeskoku musí odrazit oběma nohama z můstku a poté rukama od stolu. Mohou předvést jeden prvek už před odrazem z můstku (tzv. rondát), po odrazu ze stolu předvádí nejlepší gymnastky salta s obraty.

Novou mistryní světa na přeskoku (2019) je Simone Biles z USA.

Bradla


imageBradla žen se skládají ze dvou žerdí o nestejné výši a to 150 cm a 230 cm. Vzdálenost mezi nimi lze měnit a to podle fyzických propozic závodnice (130 - 180cm). 
Sestavu na bradlech tvoří náskok, dále prvky s pohybem kolem žerdí (toče, veletoče, přemyky apod.), letové prvky, kmihy a další prvky. Sestava je zakončena seskokem s dopadem na žíněnku.
Prvky obtížnosti by měly být rozmanitě voleny z různých skupin prvků a musí na sebe plynule navazovat.

Mistryní světa (2019) v této technické disciplíně je nyní Belgičanka Nina Derwaelová.

Kladina


  Kladina je 5 metrů dlouhé břevno široké pouhých 10 centimetrů, umístěné ve výšce 125 cm. Gymnastky na něm předvádějí kromě skoků a obratů i náročné akrobatické prvky jako jsou přemety a salta.  Délka závodní sestavy je omezena na 90 s.
 Kvůli úzké ploše nářadí je obtížné udržení rovnováhy při cvičení.
 

Aktuální mistryní světa (2019) na tomto nářadí je opět Simone Biles (USA).

Prostná


imageProstná žen se cvičí na odpružené podlaze pokryté gymnastickým kobercem o rozměru 12×12 metrů.
Oproti prostným mužů jsou sestavy žen doprovázené hudbou a součástí hodnocení je i posuzování estetické stránky pohybu.
Gymnastky zde musí předvést gymnastické i akrobatické prvky dle předepsaných požadavků.
Délka sestavy je omezena na 90 s.

Nejlepší prostná na mistryní světa v roce 2019 předvedla Simone Biles z USA.

Reklama


GK Elite Sportswear

OS-KOM spol. s r.o.