Skip to main content

Historie & současnost

Z historie oddílu

Náš oddíl sportovní gymnastiky (SG) byl založenuž v roce 1948. V té době stát sjednocoval oddíly pod tělovýchovnou jednotu (TJ) a tak se stal oddíl SG součástí TJ Bohemians. V době svého vzniku navázal oddíl na úspěšné aktivity SokolaKrálovské Vinohrady, kde se cvičilo do doby, než stát Sokolům jejich tělocvičnu v Riegrových sadech zabavil.
Gymnastika už měla v té době za sebou řadu úspěchů – gymnasta Alois Hudec získal v Paříži v r. 1931 titul mistra světa a v r.1936 na olympijských hrách v Berlíně dokonce zlatou medaili za cvičení na kruzích. Na stejné olympiádě získalo stříbrné medaile i gymnastické družstvo žen a byly to právě členky vinohradského Sokola.

Současnost

Oddíl SG je registrovaným členem České gymnastické federace a zaměřuje se především na výkonnostní sportovní gymnastiku dívek. Nejlepší z nich jsou členkami reprezentačních výběrů a zúčastňují se evropských i světových soutěží.

Základnu mládeže tvoří závodnice SG v kategoriích žákyň, juniorek a žen, a také početná gymnastická přípravka. Nezávodní gymnastice se věnuje skupinakondiční gymnastiky. Trénuje zde také družstvoTeamGymu, které tvoří zejména bývalé závodnice SG. Velmi oblíbené jsou v posledních letech podvečerní lekce základů gymnastiky pro dospělé.

Personální zázemí tvoří na dvacet profesionálních a dobrovolných trenérů.

Co chceme…

Přestože se v našem oddíle zaměřujeme na výkonnostní tedy závodní gymnastiku, chceme zároveň, aby všichni, kdo k nám chodí, poznali gymnastiku také v její zábavné formě.        Chceme naše členy podporovat a rozvíjet jejich potenciál ve zdravém a bezpečném prostředí a učit je od malička také důležitým hodnotám sportovního chování.

Souhlas s používáním Cookie

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.