Skip to main content

Memoriál Marie Široké - přijďte v květnu podpořit naše domácí gymnastky!

Milí fanoušci sportovní gymnastiky,
 
ve dnech 18. a 19. 5. 2024 proběhne v naší hale 3. kvalifikační závod na Mistrovství ČR. Jste srdečně zváni!  Přijďte se určitě podívat a podpořit naše gymnastky na Memoriálu Marie Široké. 
Rozpis závodu a časový harmonogram najdete ZDE.
 
Víte, kdo byla Marie Široká?

Marie Široká (roz. Větrovská) - 26. 6. 1912 Praha - 21. 5. 1987 - byla talentovaná československá sportovkyně. Ve svém klubu se věnovala basketbalu, házené, lyžování a atletice. Pracovala jako sportovní instruktorka ve školách, a poté se kvalifikovala do československého gymnastického týmu na olympijských hrách v Berlíně v roce 1936. Tam Československo vybojovalo stříbrnou medaili ve víceboji družstev. Následujících šest let závodila na několika evropských gymnastických soutěžích včetně těch v Jugoslávii, Francii, Belgii a Německu.

Prostřednictvím České obce sokolské (ČOS) byla Marie vybrána do Spojených států jako cvičitelka. Kvůli 2. světové válce k tomu ale nedošlo. Místo toho byla zvolena do vedoucí role u ČOS. Trénovala špičkové gymnastky před OH v Londýně v roce 1948, kde potom československý tým získal zlatou medaili ve víceboji družstev.

V roce 1956 byla Marie jmenována druhou trenérkou československého týmu před olympijskými hrami v Melbourne 1956. Po absolvování vysoké školy v roce 1960 se stala hlavní trenérkou Bohemians Praha. Zde působila do roku 1974. Marie Široká trénovala gymnastky více než 50 let a to až do své smrti v roce 1987. Memoriál Marie Široké se koná od roku 1988 a je součástí Českého poháru v gymnastice.

 Těšíme se na viděnou!
 

 

Souhlas s používáním Cookie

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.